Nitě na šití

Vhodné bavlněné nítě na strojové šití

    "RS" - 21. dubna 2021

Nitě na šití

(Převzato z inforamčních stránek na eshopu jimot.cz - postupně dojde k rozšíření)

Šijete na stroji, šijete ručně? V našem e-shopu JIMOT.CZ můžete zakoupit bavlněné i polyesterové nitě. BAVLNA Z bavlněných doporučujeme do šicích strojů na běžné šití nitě vyrobené z jakostní egyptské dlouhovlákenné bavlny:

  • opálená mercerovaná v síle 55 MA - NÁVIN 370 M
  • obuvnická nit leštěná v síle 50 - NÁVIN 2200 M

Pokud šijete např. z tenčí kůže, rifloviny, případně chcete zvýraznit steh, pak doporučujeme bavlněnou obuvnickou nit leštěnou v síle 30 - NÁVIN 100 M , kde si můžete vybrat až z 53 barevných odstínů. Ve větších návinech máme pouze 3 barvy - bílou, béžovou/přírodní a černou 30 - NÁVIN 100 M. Tato nit je velice pevná a jakoby vosková, tedy lehce klouže.

POLYESTER Dále u nás najdete polyesterové nitě v malých i velkých návinech v melírovaných barvách, vhodné na ozdobné vyšívání obyčejným základním šicím stehem. Snadno tak vykouzlíte ornament tím nejjednodušším způsobem na jednoduchém obyčejném šicím stroji se základními stehy POLYESTEROVÉ NITĚ

STOJAN NA NITĚ Zvolíte-li velký návin - doporučujeme dokoupit jednoduchý stojan na velký návin (cívku), který snadno složíte a jen položíte na stůl k šicímu stroji jako prodlouženou ruku STOJAN NA NITĚ.

LEN Pokud potřebujete šít ručně např. dobové oblečení – doporučujeme vyzkoušet naše lněné nitě – rovněž o různých sílách a v různých barvách LEN

Roman