Velikost náhrdelníku z frivolitkové krajky

Pomoc při rozhodování výběru velikosti frivolitkového náhrdelníku

    "RS" - 21. dubna 2021

Několik rad při výběru našich šperků z frivolitkové krajky.

(Převzato z inforamčních stránek na eshopu jimot.cz - postupně dojde k rozšíření)

Tyto rady a postřehy vycházejí především z našich vlastních zkušeností :-)

Naše frivolitkové krajky jsou vyrobené především z bavlněné příze a jejich údržba je velice jednoduchá .viz ÚDRŽBA FRIVOLITKOVÉ KRAJKY

Hlavně bychom rádi poradili při výběru samotné délky u náramků a náhrdelníků. Všechny naše frivolitkové krajky jsou vyrobené z bavlněné příze a hned po výrobě je mírně škrobíme. Při nošení, případně ručním praní tento škrob postupně zmizí a u některých šperků, právě u náramků a náhrdelníků, se mírně tento šperk prodlouží do délky. Proto u náhrdelníků i náramků máme možnost mírně nastavovat délku pomocí prodlužovacího řetízku. Délka o kolik se prodlouží závisí jak na použitém vzoru, tak přízi. Proto při výběru a zkoušení doporučujeme si vybrat malinko kratší délku, kterou snadno upravíte a přizpůsobíte pomocí prodlužovacího řetízku.

Na našich stránkách je délka frivolitkové krajky vždy udávaná celková i s tímto řetízkem a je měřená v „klidu“ proto se může při nošení mírně lišit.

V případě, že si nevíte rady, máte specifické požadavky na délku, barvu, nebo jen chcete mít jistotu, že jste si vybrali správnou velikost, prosím napište nám.

Velice rádi Vám poradíme, případně vyrobíme šperk přímo pro Vás. Ne vždy máme vyrobené všechny délky, barvy a vzory.

Roman