Jak vznikaly háčkované zvířátkové batůžky

V tomto článku se dozvíte, jak vznikly háčkované zvířátkové batůžky

- 6. října 2023

Háčkované zvířátkové batůžky - proč a jak vznikla knížka s návody na 10 roztomilých mazlíčků

Jak obvykle, vše začalo trochu omylem. Pro ty, kdo znají Jindřišku, není tajemstvím, že měla ráda opičáky. Jednou uháčkovala dvě opičky, kluka a holku, ze silnější příze. Tyto opičky vyrostli skoro na 60 cm. Mezi mnoha plyšáky, které uháčkovala, byl i medvídek ležící. Jako hračka dobrý, ale uháčkovala ho také ze silnější příze jako polštářek.

Opičky Opička a medvěd

Já s mou sestrou jsme si řekli, že by takové mazlíčky mohly být zajímavé i jako malé batůžky pro děti. Jindřiška nejdříve prohlásila, že je to hloupost, hlavně proto, že by to musela celé uháčkovat. Ale během týdne jsme měli první batůžek hotový. Postupně jsme do nich začlenili bezpečnostní prvky - reflexní nit, a postupně vznikly i další batůžky. Protože jsme na internetu nenašli nic podobného, rozhodli jsme se, že by to mohlo být zajímavým námětem na knížku.

Naše zkušenosti při psaní první knížky

Z našich zkušeností s první knihou “Frivolitkování jehlou”, kdy Jindřiška napsala celou knihu a já, když jsem dostal text do ruky, tak jsem základní text trochu změnil. Když to Jindřiška četla, byla trochu rozmrzelá, že z jejího textu nezbylo téměř nic. Ale postupně jsme vytvořili velmi zajímavou publikaci.

Když připravovala návody a další texty do knihy, dohodli jsme se, že Jindřiška napíše návody a já je budu doplňovat o komentáře a doprovodné texty. Bohužel, i když si můžeme plánovat, co chceme, osud měl v plánu něco jiného, a Jindřiščina nit života byla přerušena dříve, než jsme se do knížky vůbec pustily.

Batůžky jako zvířátka

Nakonec jsme připravili a do knížky “Háčkované zvířátkové batůžky” zařadili celkem 10 návodů:

Připravený návod na opičku jsem nechal předělat a zato díky Jindřiščině sestře Věrce, která uháčkovala znovu všechny batůžky, zkontrolovala návody a právě také upravila opičku. Z jedné opičky vznikli dvě - kluk a holka. Batůžky

Hned od začátku jsme se domluvily, že to nemá být knížka pro začátečníky, kdy by byly kompletně vysvětleny základní háčkovací techniky, ale kdo bude tuto knížku číst, už bude mít nějaké základy. Samotná knížka musí mít podobný rozměr jako “Frivolitkování jehlou”, aby byla skladná i na cesty. V knížce jsem se snažil opsat základní techniky, které jsou použity v návodech, ale pouze zkratkovitě. Teď se někdo zeptá, jak jsem mohl psát o něčem, čemu nerozumím. Jednoduše jsem se to musel naučit. Co bych pro vás neudělal :-) Musel jsem se naučit základy háčkování kvůli popisu techniky i proto abych mohl nakreslit doprovodné obrázky. Věřím tomu, že mnohým přinese inspiraci a vašim dětem malé mazlíky na cesty.

Háčkované zvířátkové batůžky

Tuto knížku Háčkované zvířátkové batůžky jsem věnoval své manželce Jindřišce Schmokové která by z této knížky měla ohromnou radost a věřím že udělá radost i vám a především dětem.

Roman